Cleaner i odtłuszczacz - jak je rozróżnić?

09-11-2020

Cleaner często nazywany jest odłuszczaczem, ale czy prawidłowo? Czym są te dwa produkty i jaką rolę odgrywają w stylizacji paznokci? Przedstawiamy różnice i uświadamiamy, jak je stosować.

 

Cleaner- co to takiego?

 

Cleaner to płyn do przecierania warstwy dyspersyjnej, która powstaje po nałożeniu produktu do stylizacji np. lakieru hybrydowego. Warstwa dyspersyjna, to lepka powłoka zapewniająca dobre przyleganie do siebie kolejnych warstw produktu- żelu, lakieru hybrydowego, czy topu. Bardzo ważne jest, aby po utwardzeniu ostatniej warstwy, przetrzeć ją cleanerem. Mamy wtedy pewność, że nic nam się nie przyklei do stylizacji, a także nadamy jej pięknego połysku. Jeżeli używamy Top Coat Matte koniecznie stosujemy po utwardzeniu cleaner, ponieważ dopiero po przetarciu pojawia się matowy efekt. Marka Perfect Lady wypuściła na rynek NailCLEANER slip solution with orange oil. To wyjątkowy produkt z dodatkiem olejku eterycznego ze słodkiej pomarańczy, który nadaje przyjemny, cytrusowy zapach. Należy do grupy tzw. 2w1, czyli dodatkowo posiada właściwości odtłuszczające. Nie możemy również zapomnieć, jak waży jest cleaner podczas aplikacji akrylożelu. To właśnie z jego pomocą nakładamy akrylożel na paznokcie.

 

A o co chodzi z odtłuszczaczem?

 

Nazwa produktu daje nam już podpowiedź do czego może służyć- niewątpliwie do odtłuszczania paznokci. Ma za zadanie usunąć z płytki olejową warstwę, która tworzy się w sposób naturalny. Ważne jest również, że przy stosowaniu odtłuszczacza pozbywamy się wilgoci na płytce, która niekiedy negatywnie wpływa na prawidłową aplikację lakieru hybrydowego. NailPREP nakładany jest tylko i wyłącznie na początku stylizacji. Jest niesamowicie istotny, ponieważ dzięki niemu minimalizujemy ryzyko zapowietrzenia stylizacji. Odtłuszczacz stosujemy na paznokciach, które cechują się słabą przyczepnością. Perfect Lady stworzyła Trio idealne, które ma za zadanie prawidłowo przygotować płytkę. Więcej o tych produktach przeczytasz w naszym artykule Okiem kosmetologa- "Trio Idealne".

 

Różnice:

 

Cleaner ma zdecydowanie więcej funkcji niż odtłuszczacz. Służy do aplikacji akrylożelu, przemywania warstwy dyspersyjnej, a także posiada właściwości odtłuszczające. Rola odtłuszczacza sprowadza się wyłącznie do odtłuszczania płytki paznokci. Różnicę możemy znaleźć również w momencie aplikacji produktów. Cleaner stosujemy głównie na zakończenie stylizacji, natomiast odtłuszczacz stosujemy w pierwszej fazie manicure, zaraz po zmatowieniu i odpyleniu płytki. Odpowiedni cleaner może zastąpić odtłuszczacz, lecz nigdy na odwrót! Warto jednak pamiętać, że odtłuszczacz ma silniejsze działanie niż cleaner. Jeżeli chcemy poprawnie wykonać manicure to warto używać tych dwóch produktów, bez nich nie będzie tak trwały. Pamiętajcie, że dobrze przygotowana płytka to podstawa trwałego manicure, dlatego świadomie wybierajcie produkty, które będziecie stosować w swoich stylizacjach.