Olej sojowy w kosmetyce? O tak to działa...

19-12-2017

Czy wiesz że…

Prawidłowa dieta ma ogromny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale także na wygląd skóry. Zróżnicowanej diety, bogatej w witaminy i mikroelementy potrzebuje nie tylko nasz organizm, ale także skóra.

Witaminy w kosmetyce odgrywają kluczową rolę w walce z procesami starzenia się skóry i przyczyniają się do poprawy jej wyglądu.

Dlatego też w codziennej pielęgnacji warto sięgać po kosmetyki nasycone witaminami i substancjami mineralnymi.

Olej Sojowy…

Najczęściej uprawianym gatunkiem soi jest soja warzywna. Jest to roślina jednoroczna, strączkowa. Pochodzi z południowo-wschodniej Azji. Obecnie najwięcej produkuje się jej w USA oraz Brazylii.

Soja znana jest od setek lat. Ostatnio wraca do łask za sprawą trwającej mody na wegetarianizm. Najpierw podbiła Amerykę, by teraz pojawiać się na europejskich stołach. Również w Polsce coraz częściej spożywamy tę rośliną.

Soja i jej produkty znalazły zastosowanie nie tylko w kuchni, lecz także w lecznictwie, gdyż soja posiada liczne właściwości zdrowotne i wartości odżywcze. Soja to bogate źródło białka, lipidów oraz soli mineralnych. To źródło cennych witamin, głównie grupy B oraz przeciwutleniaczy, dlatego też soja aktywnie opóźnia procesy starzenia się skóry, poprawiając jej wygląd i kondycję.

Soja zastosowanie w kosmetyce ma naprawdę spore. Przede wszystkim nadaje się do pielęgnacji i ochrony wrażliwej skóry. Właściwości soi pozwalają zachować odpowiednią wilgotność w skórze, dzięki czemu cera jest odżywiona i ma ładny naturalny wygląd. Stosując kosmetyki pielęgnacyjne z soją poprawimy elastyczność i jędrność skóry. Fitoestrogeny sojowe hamują rozkład włókien kolagenowych oraz mają właściwości przeciwzapalne, co ma bardzo istotne znaczenie szczególnie w procesach odnowy komórek skóry. Świetnie nawilża i odświeża cerę, dlatego znajdziecie ją w naszych produktach do ciała. Kosmetyki z soją są niezwykle cenione.

Polecamy Nasze kosmetyki z dodatkiem oleju sojowego: