Szampon do rzęs - potrzebny kosmetyk, czy zbędny wydatek?

05-10-2021

Szampon do rzęs - potrzebny kosmetyk czy zbędny wydatek?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi, warto napisać, czym jest i w jakim celu się go stosuje.

Szampon do rzęs to kosmetyk, który myje, a także wydłuża trwałość przedłużanych rzęs. Do tego odżywia nasze naturalne rzęsy, więc warto stosować go codziennie przy demakijażu. Głównym przeznaczeniem szamponu do rzęs jest oczyszczanie i odtłuszczanie naturalnych i sztucznych rzęs.

 

Jak stosować szampon do rzęs?

Najczęściej spotykana forma szamponu to pianka do mycia rzęs i brwi. Dzięki delikatnej i lekkiej formule szamponu można używać codziennie. Usuwa pozostałości kleju oraz zalegające resztki makijażu oka. Ważne, aby wybierać produkt o łagodnym, krótkim składzie, który został przebadany pod okiem okulisty. Składniki nie mogą podrażniać i uczulać wrażliwych okolic oczu. Warto zwrócić uwagę na pH produktu, aby było jak najbardziej neutralne i zbliżone do pH łez.

Szampon stosujemy codziennie, wyciskając malutką ilość pianki i rozprowadzając produkt na rzęsach dedykowanym pędzelkiem lub aplikatorem i spłukujemy wodą.

Czy warto stosować szampon do rzęs?

Jeśli regularnie korzystamy z usługi przedłużania rzęs, ten kosmetyk powinien zagościć w naszej łazience na stałe. Przedłużanie rzęsy wymagają specjalnej pielęgnacji – szampon nie tylko ma za zadanie dbać o trwałość sztucznych rzęs. Zawiera także substancje, które chronią nasze oczy przed podrażnieniem i bakteriami, stymulują wzrost rzęs oraz wzmacniają nasze naturalne rzęsy.

 

Polecane produkty

PURE lashes - szampon do rzęs i brwi w piance 30 ml

PURE lashes - szampon do rzęs i brwi w piance 30 ml

Profesjonalny szampon do oczyszczenia rzęs i brwi przed wykonaniem stylizacji. Jest idealny także dla osób dbających o codzienną higienę oko...