Właściwości oleju ze słodkich migdałów

21-05-2018

Migdały nie są dla nas niczym nowym i egzotycznym. Te wspaniałe bakalie są używane do dekoracji deserów, nie wyobrażamy sobie bez nich świąt, a produkowany z tych orzechów marcepan jest bardzo lubiany nie tylko przez najmłodszych. Migdałowiec nierośnie w Polsce, to drzewo woli cieplejsze klimaty, jak słoneczna Kalifornia. Właśnie tam można zaobserwować malownicze plantacje migdałowców.

Migdały rosną na rozłożystych drzewach, które wczesną wiosną prezentują swoje najpiękniejsze oblicze. Wówczas obsypują się one milionami biało-różowych kwiatów tworząc niezapomniane pejzaże. Zbiory rozpoczynają się już od połowy sierpnia i trwają nawet do połowy października. Wszystko zależy od tego, kiedy łupiny, w których znajdują się migdały, zaczynają pękać – to świadczy o ich dojrzałości i nieocenionym smaku.

 

Migdały to nieodłączny element odpowiednio zbilansowanej diety osób aktywnych zawodowo. Dzięki zawartości magnezu te pyszne orzechy wspierają nasz układ nerwowy, jednocześnie pomagając w walce ze zmęczeniem i stresem. To również naturalne źródło miedzi, co sprawia, że są one najlepszym sposobem na piękny i zdrowy wygląd. Z nasion migdałowca wyciska się na zimno olejek migdałowy, który jest bardzo często wykorzystywany w kosmetyce. Idealnie się wchłania, nie pozostawia na ciele tłustej warstwy. Należy do grupy tzw. suchych olejków, bliskich strukturze ludzkiego ciała.

Olejek polecany jest osobom o szorstkiej i napiętej skórze, gdyż słynie z właściwości silnie nawilżających.Dodatkowo odżywia, zmiękcza oraz regeneruje skórę i sprawia, że odzyskuje ona utracony blask, świeżość i zdrowy wygląd. Jest bogaty w naturalne składniki przede wszystkim szereg substancji odżywczych: protein, soli mineralnych oraz witamin A, E, D i witamin z grupy B oraz duże ilości kwasów: linolowego (20-30%) i oleinowego (60-70%).

Przy regularnym stosowaniu olej migdałowy zapobiega powstawaniu rozstępów i redukuje cellulit (dlatego też w okresie ciąży oraz odchudzania się warto smarować nim całe ciało, a zwłaszcza piersi, brzuch, pośladki, uda).