Manicure hybrydowy krok po kroku

15-10-2020

 

 

Każda stylizacja paznokci jest bezpieczna, pod warunkiem, że jest wykonana przez profesjonalistę i przy użyciu wysokiej jakości produktów. Tylko profesjonalista jest w stanie ocenić w jakiej kondycji są dłonie i paznokcie oraz zaproponować odpowiednią technikę stylizacji i pielęgnacji.

Odsłaniamy odrobinę teorii na temat manicure hybrydowego. Aby wykonać trwałą i piękną stylizację pamiętajcie, że najważniejsze jest prawidłowe przygotowanie płytki paznokcia. :)

 

 

Jak zrobić manicure Perfect Lady - krok po kroku.

Krok pierwszy – przygotowanie płytki

1. Myjemy dłonie i dezynfekujemy je płynem ze składnikami odkażającymi FreshSPRAY

2. Nakładamy żel do usuwania skórek Cuticle Remover Gel allantoin. Pozostawiamy na kilkanaście sekund, a następnie odsuwamy skórki.

3. Nadajemy kształt i wygładzamy wolny brzeg paznokcia.

4. Dokładnie matowimy płytkę paznokcia blokiem polerskim.

5. Odpylamy i oczyszczamy paznokcie za pomocą wacika bezpyłowego nasączonego NailCleaner.

6. Na oczyszczoną płytkę nakładamy bardzo cienką warstwę Step 1 HelpLIQUID + i czekamy aż całkowicie odparuje.

7. Odtłuszczamy płytkę za pomocą Step 2 NailPREP. Nakładamy cienką warstwę na płytkę paznokciową uważając aby nie nałożyć na skórki. Czekamy aż całkowicie odparuje. Czynność można powtórzyć kilka razy.

8. Wytrawiamy płytkę za pomocą Step 3 NailPRIMER Acid Free. Nakładamy bardzo cienką warstwę na płytkę paznokciową zważając, aby nie nałożyć na skórki. Czekamy około 30 sekund, aż wyschnie. Przy delikatniejszej płytce polecamy NailPRIMER D-panthenol & Vitamin E step 3+. Nakładamy bardzo cienką warstwę tego preparatu i czekamy około 30 sekund. Preparat może zostawić delikatny, klejący się film.

 

Krok drugi- nakładanie Gel-Lac base

1. Nakładamy cienką warstwę Hybrid Gel-Lac Base wykańczając odpowiednio wolny brzeg i utwardzamy w lampie LED- 60 sekund/UV-2 min.

2. Jeżeli paznokcie są kruche, cienkie i łamliwe to stosujemy dodatkowo Hybrid Gel-Lac Perfect Base dla wzmocnienia płytki. Nakładamy cieniutką warstwę bazy wzmacniającej zakańczając odpowiednio wolny brzeg paznokcia i utwardzamy w lampie LED- 60 sekund/UV-2 min. W razie potrzeby czynność można powtórzyć. Hybrid Gel-Lac Perfect Base można również nadbudować delikatnie krzywą C. Jeżeli chcemy subtelny efekt manicure można użyć bazy wzmacniającej w wersji kolorystycznej Pink lub Beige i zakończyć wybranym Topem.

 

Krok trzeci- nakładanie Gel-Lac kolor

1. Pamiętaj, żeby wstrząsnąć buteleczkę Hybrid Gel-Lac przed przystąpieniem do pracy.

2. Aplikujemy cienką warstwę Hybrid Gel-Lac na całą powierzchnię płytki, pamiętając o zakończeniu wolnego brzegu i utwardzamy w lampie LED-30 sekund/UV-1 min. WAŻNE! Im ciemniejszy kolor, tym dłuższy czas utwardzania lakieru. Jeżeli nie jesteś pewny- lepiej wydłuż czas utwardzania w lampie.

3. Aplikujemy drugą warstwę produktu i utwardzamy w lampie LED-60 sekund/UV- 2 min.

4. Przy bardzo jasnych kolorach rekomendujemy 3 warstwy produktu lub nałożenie pod pierwszą warstwę Hybrid Gel-Lac French White.

 

 

 

 

 

 

Krok czwarty- nakładanie Gel-Lac top coat

1. Zastanów się, jaki efekt końcowy stylizacji chcesz uzyskać i wybierz odpowiedni top.

2. Do matowego wykończenia wybierz Hybrid Gel-Lac Top Coat Matte. Nałóż cienką warstwę i utwardź w lampie LED-60 sekund/UV-2 min. Po utwardzeniu przemyj wacikiem nasączonym NailCleaner, dopiero wtedy pojawi się spektakularnie matowy efekt.

3. Jeżeli chcesz wykończyć stylizację ozdobnymi pyłkami to użyj Hybrid Gel-Lac Top Coat No Wipe i wetrzyj pyłek w utwardzony produkt w lampie LED-60 sekund/UV-2 min. Produkt po utwardzeniu nie posiada warstwy dyspersyjnej.

4. Jeżeli chcesz klasyczną stylizację użyj Hybrid Gel-Lac Top Coat i utwardź w lampie LED-60 sekund/UV-2 minuty. Po utwardzeniu przemyj wacikiem nasączonym NailCleaner i zachwyć się pełnią blasku!

 

 

Krok piąty- pielęgnacja

1. Idealny manicure zawsze dopełniają zadbane i wypielęgnowane dłonie, dlatego nie zapomnij o pielęgnacji na koniec stylizacji.

2. Użyj oliwki do skórek z naturalnymi olejkami eterycznymi z linii Natural Essence lub pięknie perfumowane oliwki z kolekcji Le Parfum Grasse. Wetrzyj ją delikatnie w skórki.

3. Na dłonie użyj balsamu do dłoni i ciała Aromatique lub Le Parfum Grasse, możesz wykonać na nich masaż dłoni dla maksymalnego rozluźnienia klientki.

 

 

 

Jak usunąć stylizację Perfect Lady?

1. Myjemy dłonie i dezynfekujemy je płynem ze składnikami odkażającymi FreshSPRAY lub żelem FreshGEL.

2. Matowimy delikatnie wierzchnią warstwę produktu za pomocą pilnika o delikatnym gradiencie np. 180/240.

3. Nasączamy wacik bezpyłowy zmywaczem do lakieru hybrydowego HybridREMOVER cherry scent.

4. Przykładamy nasączony wacik do paznokcia pokrytego Gel-Lac i owijamy czubek palca z wacikiem folią aluminiową lub specjalnymi klipsami.

5. Po upływie 10 minut ściągamy kompres delikatnie okręcając go na palcu.

6. W razie potrzeby przy ściąganiu produktu możemy pomóc sobie drewnianym patyczkiem. Wykonujemy tą czynność bardzo delikatnie aby nie porysować naturalnej płytki paznokcia.

7. Wygładzamy paznokieć bloczkiem polerskim.

8. Nakładamy na płytkę paznokciową Strong Glass BASE lub Base&Top Titan power 2in1 dla wzmocnienia i ochrony paznokci. Czekamy do całkowitego wyschnięcia. Nie utwardzamy w lampie! Aby przyśpieszyć schnięcie lakieru można zastosować Fast Dry SPRAY lub Fast Dry DROPPER.

9. Nawilżamy wały okołopaznokciowe i dłonie bogatym w odżywcze składniki kremem do rąk z linii Le Parfum Grasse.